Помер винахідник комп’ютерної миші

Опубліковано в категорії Новини 10:22

 

Дуглас Енгельбарт

У США у віці 88 років помер винахідник Дуглас Енгельбарт, в першу чергу відомий як творець першої у світі комп’ютерної миші. В останні роки американський вчений працював над проектом удосконалення гіпертекстової природи інтернету і був співробітником каліфорнійського Музею комп’ютерної історії.
Перші начерки свого найзнаменитішого винаходи Дуглас Енгельбарт зробив ще на початку 60-х років минулого століття. Однак презентація першої в світі комп’ютерної мишки відбулася тільки в 1968 році. Винахід настільки випередило свій час, що фактично залишалося в забутті до 1980-х років.

 

прототип першої миші

Прототип першої комп’ютерної миші

Сам Дуглас Енгельбарт майже нічого на мишці не запрацював. Справа в тому, що він запатентував не саме маніпулятор, а лише його пристрій, яке відрізнялося від маніпуляторів, що одержали поширення пізніше. До того ж в 1987 році, до початку масового впровадження комп’ютерних мишей, термін дії патенту закінчився.
Крім винаходи мишки, Дуглас Енгельбарт також відомий своїми роботами над створенням графічного інтерфейсу користувача і гіпертексту.

Коментарів немає »

Коментарів немає.

RSS-стрічка коментарів до цього запису. Адрес для трекбека

Ваш відгук